KONCERT GERALD CLARK A BLUES NO MORE

Hudební Benedikt - koncert GERALD CLARK (JAR) a předkapela BLUES NO MORE

Springsteenovský vypravěč příběhů Gerald Clark, hvězda z Jihoafrické republiky, hraje nadupaný rock a africké blues. Hravost, nakažlivé nadšení, elán. Hlas jako Ray Charles. Budou vám vibrovat kosti a pálit chodidla.

Poprvé byl Gerald Clark v Mostě v březnu 2013. Během dvouhodinového koncertu v knihovně tehdy napadlo asi 10 centimetrů čerstvého sněhu. Kytarista, zpěvák a velká hvězda z JAR vyběhl na chodník před knihovnu, klouzal se, házel koule a padal. Poprvé v životě viděl sníh! „Co se s tou věcí dělá?“ ptal se. „Lyžuje? Hned to chci zkusit! Chci lyže,“ nadchnul se a válel ve sněhu sudy.

A stejně čistý, mazlivý a svěží jako čerstvý sníh byl celý jeho koncert. Žádný kalkul, žádná upocená nacvičená show, ale stodvacet minut radosti. Jeho vlastní, i pár převzatých od Fredieho Kinga nebo Muddy Waterse, jsou pecky pro dobrou náladu a k tanci. Takhle by dneska nejspíš hrál Ray Charles, stoprocentní muzikant od pánaboha. Gerald Clark na svého otlučeného Fendera hraje prsty jako folkař, trsátko použije jen na sóla. Doma v Jihoafrické republice získal několik cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. Hodně peněz vydělal, když jeho písničku As Crow Flies použila automobilka Volkswagen do reklamní kampaně na model Amarok. Hravost, nadšení a Clarkův elán jsou nakažlivé jako podzimní chřipka. Takový koncert se líbí všem, ať jste fanoušek rocku, blues, jazzu nebo popu.

Kapelou Blues No More prošla řada severočeských muzikantů, ale nynější plný elektrický zvuk jistí veteráni Petr Karkoška, Vítek Fichtner, Miluška Žižková a Karel Šipus Šimon. Kapela se vrací k elektrifikovaným bluesovým standardům a v nové sestavě navazuje na dlouholeté působení na mostecké hudební scéně.

10. prosince - 19:00 hod. Vstupné na místě akce 250 Kč


© 2023 Insion Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   Benedikt Most » KONCERT GERALD CLARK A BLUES NO MORE | Bowling

 

Benedikt Most
Rekreační 1048, 434 01 Most

tel./fax: 476 000 055, e-mail: infobenediktmost.cz

  
Podnikové vzdělávání zaměstnanců II., název projektu: Podnikové vzdělávání společnosti OBEX Most s.r.o., registrační číslo CZ. 03.1.52/0.0/0.0/19_097/0012200, prioritní osa OPZ: Podpora zaměstnanosti a adaptability pracovní síly.

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.